Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ryd52ycjiwge/public_html/zetgrup.com/wp-content/plugins/unyson/framework/extensions/backup/includes/lib/srdb.class.php on line 854
Akaryakıt Otomasyon – ZETGRUP
Yeni Mahalle İsmet İnönü Bulvarı Atakum / Samsun zetgrup55@gmail.com
0532 541 14 12

AKARYAKIT OTOMASYON SİSTEMİ

Petech Kablosuz Pompa Otomasyonu
Petech Pompa Otomasyon Sistemi kablolu ve kablosuz (wireless) olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Her iki otomasyon sisteminde işlevsellik özellikleri aynıdır. Wireless Pompa Otomasyon Sistemi, RF teknolojisiyle haberleşerek, kablolu sistemde yapılması zorunlu olan altyapı süreç ve maliyetlerini ortadan kaldırır.

Bu sistem, akaryakıt servis istasyonlarında ve dolum tesislerinde akaryakıt pompaları ile çalışmak üzere dizayn edilmiş bir "Radyo Frekanslı Kimlik Tanıma" (Radio Frequency Identification) sistemidir. Sistemin en belirgin özellikleri; akaryakıt dolumlarında ve kayıt tutmada kolaylık, bilgilerin doğruluğu ve hizmette hızdır. RFID teknolojisinin sunduğu teknik ile her bir aracın kimlik bilgisi parmak izi gibidir. Bilgiler radyo alıcıları ile algılanamaz, kopyalanamaz.

Filo sahibine akaryakıt sarfiyatında tam kontrol olanağı sağlar. Araçlara takılan taşıt tanıma üniteleri sayesinde kimlik, kilometre ve yakıt sarfiyatı bilgileri kontrol alında tutulur.

Araç sahibine akatyakıt sarfiyatında kontrol olanağı sağlar. Kullanılan RF-kartlar sayesinde bireysel yakıt sarfiyatı bilgileri kontrol altında tutulur. Müşteri kartları ile pompa üzerinden online kredi kartı otorizasyon işlemi yapar.

Çalışma Sistemi
Yakıt ikmal edilen aracın plakasını, firmasını, kilometresini, çalışma, motor, klima saatini ve aracın sürücüsünü (opsiyonel) bilir.

Yakıt ikmal tarihlerini ve yakıt cinsini, miktarını, tutarını bilir.
Yakıt ikmal edilen aracın günlük, haftalık, aylık litre veya para dolum limitini bilir ve dolum onayı verir.
Araca yakıt verildiği anda tarih, saat, plaka no, firma, miktar, tutar, yakıt cinsi, pompa no. ve istasyon adını içeren dolum kayıt fişi verir.
Tanımadığı hiçbir araca yakıt vermez. Otomasyona bağlı olan pompalardan sistem dışı araçlara yakıt ikmali pompacılara verilen Pompacı Kartı ile yapılır.

Raporlar
Filo, araç, firma veya sürücü bazında toplam akaryakıt sarfiyatı, pompadan verilen yakıt miktarı, tutarı, pompacının MTS sistemine bağlı her bir pompadan verdiği yakıt miktarını ve tutarını raporlar.

Petech Wireless Tank Otomasyonu - KABLOSUZ
Petech Tank Otomasyon Sistemi kablolu ve kablosuz (wireless) olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Her iki otomasyon sisteminde işlevsellik özellikleri aynıdır. Wireless Tank Otomasyon Sistemi, RF teknolojisiyle haberleşerek, kablolu sistemde yapılması zorunlu olan altyapı süreç ve maliyetlerini ortadan kaldırır.

Otomasyon Sistemlerimiz;
Güncel ve gelecekteki teknoloji demektir,
Rekabet gücü demektir,
Otomasyon kurulumunda hız demektir,
İstasyon yatırımlarının mobil olmasını sağlamaktır,
Bakım, arıza ve kontrollerde kesin çözümler üretmektir,
Değişebilir ve teknolojik gelişmelere eş zamanlı olmak demektir,
Cihaz içine yerleşebileceğinden istasyonda güvenlik demektir.

http://zetgrup.com/wp-content/uploads/2016/10/TN_Petech_TanimaSistemi-700x300.jpg
http://zetgrup.com/wp-content/uploads/2016/10/TN_Petech_TankOtomasyonu2-700x300.jpg